Platon (8.x-1.6) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Group
hi: समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: Version
hi: संस्करण

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: search
hi: खोज

en: Updated
hi: अद्यतित

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: N/A
hi: एन / ए

en: System
hi: प्रणाली

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Negate
hi: नकारना

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: New
hi: नया

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: About
hi: के बारे में

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
