Platon (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Group
tr: Grup

en: Description
tr: Açıklama

en: Version
tr: Sürüm

en: Login
tr: Giriş

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Menu
tr: Menü

en: search
tr: ara

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: System
tr: Sistem

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Logout
tr: Çıkış

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Negate
tr: Reddet

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Installed
tr: Kurulu

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: New
tr: Yeni

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: About
tr: Hakkında

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Group types
tr: Grup türleri

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Sort descending
tr: Azalan sıralama

en: Sort ascending
tr: Artan sıralama

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: messages
tr: iletiler

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Certificate
tr: Sertifika

en: Header background
tr: Üstbilgi arka planı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Subscribe to @title
tr: Abone ol @title

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Version: @module-version
tr: Sürüm: @module-version

en: Requires: @module-list
tr: Gereken: @module-list

en: Required by: @module-list
tr: Gerektiren: @module-list

en: Installation tasks
tr: Kurulum görevleri

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
tr: Makine adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri
