Plugin Reference (3.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (36 entries)

en: value
et: väärtus

en: Value
et: Väärtus

en: - None -
et: - Puudub -

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: Contains
et: Sisaldab

en: N/A
et: Puudub

en: Filter by
et: Filtreeri

en: Configuration
et: Seadistus

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: Ascending
et: Kasvav

en: Descending
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Full
et: Täielik

en: Hidden
et: Peidetud

en: unlimited
et: piiramata

en: Select list
et: Valikvastustega nimekiri

en: Negate
et: Eita

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Check boxes/radio buttons
et: Märkeruudud/raadionupud

en: Values
et: Väärtused

en: Sort direction
et: Sorteerimise suund

en: Autocomplete matching
et: Autotäituri kattuvus

en: Starts with
et: Algab millega

en: Field types
et: Väljade tüübid

en: Change handler
et: Muutmishandler

en: Other…
et: Muu...

en: Text value
et: Tekstiline väärtus

en: Reference type
et: Viite tüüp

en: Type of item to reference
et: Viidatava elemendi tüüp

en: Reference method
et: Viitamise meetod

en: Autocomplete matching: @match_operator
et: Autocomplete kattuvused: @match_operator

en: Block category
et: Ploki kategooria

en: Sort settings
et: Sorteerimise seaded

en: Plugin ID
et: Plugina ID

en: Broken/Missing
et: Katki/Puudu
