Plugin Reference (3.0.2) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: value
pl: wartość

en: Value
pl: Wartość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Contains
pl: Zawiera

en: N/A
pl: niedostępne

en: Filter by
pl: Filtruj według

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Hidden
pl: Ukryty

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Negate
pl: Negacja

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Filter options
pl: Opcje filtrowania

en: Values
pl: Wartości

en: Number of results
pl: Liczba rezultatów

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Sort options
pl: Opcje sortowania

en: Field types
pl: Typy pól

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Other…
pl: Inne..

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Reference type
pl: Typ wskazania

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: Block category
pl: Kategoria bloku

en: Sort settings
pl: Ustawienia sortowania

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Broken/Missing
pl: Uszkodzony/brakujący

en: Default selection handler settings
pl: Ustawienia domyślnej obsługi wyboru

en: Exclude the selected below
pl: Wyklucz wybrane poniżej

en: Include the selected below
pl: Dodaj wybrane poniżej

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
pl: Liczba sugesti, które zostaną wyświetlone. Użyj <em>0</em>, aby usunąć limit.
