Plugin Reference (3.0.3) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: value
nl: waarde

en: Value
nl: Waarde

en: - None -
nl: - Geen -

en: Default
nl: Standaard

en: Contains
nl: Bevat

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Filter by
nl: Filteren op

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Hidden
nl: Verborgen

en: unlimited
nl: ongelimiteerd

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Check boxes/radio buttons
nl: Keuzevakjes/keuzerondjes

en: Filter options
nl: Opties filteren

en: Values
nl: Waarden

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Number of results
nl: Aantal resultaten

en: Sort direction
nl: Sorteerrichting

en: Autocomplete matching
nl: Automatisch aanvullende overeenkomst

en: Starts with
nl: Begint met

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Sort options
nl: Sorteeropties

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Change handler
nl: Handler wijzigen

en: Other…
nl: Anders...

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Reference type
nl: Referentietype

en: Type of item to reference
nl: Itemtype om naar te verwijzen

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: Autocomplete matching: @match_operator
nl: Automatisch aanvullen-overeenkomst: @match_operator

en: Block category
nl: Blokcategorie

en: Sort settings
nl: Sorteerinstellingen

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Broken/Missing
nl: Defect/Ontbreekt

en: Default selection handler settings
nl: Standaardinstellingen voor selectie-handler

en: Exclude the selected below
nl: Niet toepassen op de onderstaande selectie

en: Include the selected below
nl: Toepassen op de onderstaande selectie

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
nl: Maximaal aantal suggesties bij automatisch aanvullen.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
nl: Het aantal suggesties dat getoond wordt. Gebruik <em>0</em> om de limiet te verwijderen.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
nl: Aantal suggesties bij automatisch aanvullen: @size
