Plugin Reference (3.0.2) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: value
fa: مقدار

en: Value
fa: مقدار

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Contains
fa: شاملِ

en: N/A
fa: هیچ

en: Filter by
fa: فیلتر بر اساس

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Hidden
fa: پنهان

en: unlimited
fa: نامحدود

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Negate
fa: نقیض

en: Plugin
fa: افزونه

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Values
fa: مقادیر

en: Number of results
fa: تعداد نتایچ

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن

en: Reference method
fa: روش ارجاع

en: Sort settings
fa: تنظیمات مرتب‌سازی

en: Broken/Missing
fa: شکسته/مفقود
