Podcast Publisher (1.0.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Author
ar: المؤلف

en: yes
ar: نعم

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Description field
ar: حقل الوصف

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: no
ar: لا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: File size
ar: حجم الملف

en: Desc
ar: تنازلي

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
