Podcast Publisher (1.0.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (43 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Image
hr: Slika

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Description field
hr: Polje opisa

en: Save
hr: Spremi

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Source
hr: Izvor

en: Apply
hr: Primjeni

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Generates an RSS feed from a view.
hr: Stvara RSS iz pogleda.

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: Asc
hr: Uzlazno
