Podcast Publisher (1.0.0-alpha5) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Description field
is: Lýsingarsvæði

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Authored by
is: Höfundur

en: Code
is: Kóði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Complete
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Use audio files for reusable media.
is: Nota hljóðskrár fyrir endurnýtanlegt margmiðlunarefni.
