Podcast Publisher (1.0.0-alpha7) - en to ur translation catalogue (45 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Links
ur: لنکس

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Feed
ur: فیڈ

en: Description field
ur: تفصیل کی فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Precision
ur: درستگی

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
