Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (67 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: پیوندها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Feed
fa: خوراک

en: Description field
fa: فیلد توضیحات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Separator
fa: جداکننده

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Source
fa: منبع

en: Today
fa: امروز

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Complete
fa: کامل

en: Apply
fa: تایید

en: Decimal
fa: اعشار

en: Precision
fa: دقت

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Offset
fa: جابجایی

en: Creator
fa: سازنده

en: Analytics
fa: تحلیل‌ها

en: Generates an RSS feed from a view.
fa: یک خوراک RSS از یک نما ایجاد می‌کند.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Asc
fa: صعودی
