Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to eu translation catalogue (65 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Status
eu: Egoera

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: view
eu: ikusi

en: File
eu: Fitxategi

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Links
eu: Estekak

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Created
eu: Sortua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: All
eu: Guztiak

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: File size
eu: Fitxategi tamaina

en: Desc
eu: Beheraka

en: Owner
eu: Jabea

en: Duration
eu: Iraupena

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Source
eu: Iturburua

en: Today
eu: Gaur

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Complete
eu: Eginda

en: Apply
eu: Ezarri

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Title field
eu: Izenburu eremua

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Link field
eu: Esteka eremua

en: Asc
eu: Goraka
