Points (2.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: State
it: Stato

en: Users
it: Utenti

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
