Points (2.0.1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: State
hi: अवस्था

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
