Points (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Log
fr: Journal

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: State
fr: État

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Changed
fr: Modifié

en: Machine name
fr: Nom système

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
