Points (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Points
oc: Punts

en: State
oc: Estat

en: Users
oc: Utilizaires

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Point
oc: Punt
