Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (27 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Item
ca: Element

en: Currency
ca: Moneda

en: Quantity
ca: Quantitat

en: File
ca: Fitxer

en: None
ca: Cap

en: Number
ca: Número

en: Country
ca: País

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Default
ca: Per defecte

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: Logo
ca: Logotip

en: Month
ca: Mes

en: Income
ca: Entrant

en: Amount
ca: Import

en: Tools
ca: Eines

en: City
ca: Ciutat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Unit
ca: Unitat

en: Tax rate
ca: Taxa d'impost

en: Balance
ca: Saldo

en: Street address
ca: Adreça del carrer

en: Due date
ca: Data de venciment

en: Revenue
ca: Ingressos

en: VAT
ca: IVA

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file).
