Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Item
cy: Eitem

en: File
cy: Ffeil

en: None
cy: Dim

en: Number
cy: Rhif

en: Country
cy: Gwlad

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Add item
cy: Ychwanegu eitem

en: Month
cy: Mis

en: Tools
cy: Arfau

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: Street address
cy: Cyfeiriad

en: Documents
cy: Dogfennau
