Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (34 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Totals
es: Totales

en: Item
es: Elemento

en: Currency
es: Moneda

en: Cost
es: Coste

en: Quantity
es: Cantidad

en: File
es: Archivo

en: None
es: Ninguno

en: Number
es: Número

en: Country
es: País

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Default
es: Por defecto

en: Notes
es: Notas

en: Add item
es: Añadir elemento

en: Month
es: Mes

en: Income
es: Ingresos

en: Amount
es: Cantidad

en: Tools
es: Herramientas

en: City
es: Ciudad

en: Postal code
es: Código postal

en: Unit
es: Unidad

en: Short description
es: Descripción corta

en: Tax rate
es: Tasa fiscal

en: No.
es: No

en: Balance
es: Saldo

en: Street address
es: Dirección

en: Due date
es: Fecha de vencimiento

en: Document
es: Documento

en: Documents
es: Documentos

en: Revenue
es: Ingresos

en: VAT
es: IVA

en: Tax ID
es: ID de impuesto

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
es: %type: @message en %function (linea %line de %file).
