Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to sk translation catalogue (28 entries)

en: Operations
sk: Operácie

en: Totals
sk: Spolu

en: Item
sk: Položka

en: Currency
sk: Mena

en: Cost
sk: Náklady

en: Quantity
sk: Množstvo

en: File
sk: Súbor

en: None
sk: Žiadne

en: Number
sk: Číslo

en: Country
sk: Krajina

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Default
sk: Predvolené

en: Notes
sk: Poznámky

en: Add item
sk: Pridať položku

en: Month
sk: Mesiac

en: Income
sk: Príjem

en: Amount
sk: Množstvo

en: Tools
sk: Nástroje

en: City
sk: Mesto

en: Postal code
sk: PSČ

en: Unit
sk: Jednotka

en: Tax rate
sk: Daňová sadzba

en: Balance
sk: Zostatok

en: Street address
sk: Ulica

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Revenue
sk: Výnos

en: VAT
sk: DPH
