Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to cs translation catalogue (27 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Totals
cs: Celkem

en: Item
cs: Položka

en: Currency
cs: Měna

en: Cost
cs: Náklady

en: Quantity
cs: Množství

en: File
cs: Soubor

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: Country
cs: Země

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Notes
cs: Poznámky

en: Add item
cs: Přidat položku

en: Month
cs: Měsíc

en: Amount
cs: Částka

en: Tools
cs: Nástroje

en: City
cs: Město

en: Postal code
cs: PSČ

en: Unit
cs: Jednotka

en: Balance
cs: Saldo

en: Street address
cs: Ulice

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Revenue
cs: Tržba

en: VAT
cs: DPH

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
cs: %type: @message v %function (řádek %line souboru %file).
