Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to eo translation catalogue (12 entries)

en: Operations
eo: Operacioj

en: File
eo: Dosiero

en: None
eo: Neniu

en: Country
eo: Lando

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: Logo
eo: Emblemo

en: Month
eo: Monato

en: City
eo: Urbo

en: Postal code
eo: Poŝtkodo
