Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Totals
hu: Végösszeg

en: Item
hu: Tétel

en: Currency
hu: Pénznem

en: Cost
hu: Költség

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: File
hu: Fájl

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: Country
hu: Ország

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Logo
hu: Logó

en: Month
hu: Hónap

en: Income
hu: Jövedelem

en: Amount
hu: Összeg

en: Tools
hu: Eszközök

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Unit
hu: Egység

en: Short description
hu: Rövid leírás

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Street address
hu: Utca

en: Document
hu: Dokumentum

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Item name
hu: Tétel neve

en: Revenue
hu: Árbevétel

en: VAT
hu: ÁFA

en: Exchange rate
hu: Árfolyam

en: Costs
hu: Költségek

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hu: %type típus: @message üzenet %function függvényben (%file fájl %line. sorában).
