Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Totals
it: Totale

en: Item
it: Elemento

en: Currency
it: Valuta

en: Cost
it: Costo

en: Quantity
it: Quantità

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Notes
it: Note

en: Remove item
it: Elimina elemento

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Month
it: Mese

en: Amount
it: Importo

en: Tools
it: Strumenti

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Unit
it: Unità

en: Balance
it: Saldo

en: Street address
it: Indirizzo

en: Document
it: Documento

en: Documents
it: Documenti

en: Revenue
it: Entrate

en: Seller
it: Venditore

en: VAT
it: IVA

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
