Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Totals
id: Jumlah

en: Item
id: Barang

en: Currency
id: Mata uang

en: Cost
id: Biaya

en: Quantity
id: Kuantitas

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Month
id: Bulan

en: Amount
id: Jumlah

en: Tools
id: Alat

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Street address
id: Alamat jalan

en: Document
id: Dokumen

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).
