Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Totals
ja: 合計

en: Item
ja: 項目

en: Currency
ja: 通貨

en: Cost
ja: 原価

en: Quantity
ja: 数量

en: File
ja: ファイル

en: None
ja: なし

en: Number
ja: 数値

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Notes
ja: ノート

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Logo
ja: ロゴ

en: Month
ja: 月

en: Amount
ja: 量

en: Tools
ja: ツール

en: City
ja: 市区町村

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Unit
ja: 単位

en: Balance
ja: 残高

en: Street address
ja: 番地その他

en: Document
ja: ドキュメント

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Revenue
ja: 売り上げ

en: Exchange rate
ja: 通貨交換レート

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)

en: Document file
ja: ドキュメントファイル
