Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Totals
ku: سەرجەمەکان

en: Item
ku: دانە

en: File
ku: پەڕگە

en: None
ku: هیچ

en: Number
ku: ژمارە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Month
ku: مانگ

en: Tools
ku: ئامرازەکان
