Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Totals
pl: Razem

en: Item
pl: Element

en: Currency
pl: Waluta

en: Cost
pl: Koszt

en: Quantity
pl: Ilość

en: File
pl: Plik

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: Country
pl: Państwo

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Notes
pl: Notatki

en: Remove item
pl: Usuń element

en: Add item
pl: Dodaj element

en: Month
pl: Miesiąc

en: Income
pl: Dochód

en: Amount
pl: Ilość

en: Tools
pl: Narzędzia

en: City
pl: Miasto

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Unit
pl: Jednostka

en: Balance
pl: Bilans

en: Street address
pl: Ulica

en: Document
pl: Dokument

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Item name
pl: Nazwa przedmiotu

en: Revenue
pl: Dochód

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pl: %type: @message w %function (linia %line w %file).
