Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Totals
uk: Підсумки

en: Item
uk: Елемент

en: Currency
uk: Валюта

en: Cost
uk: Вартість

en: Quantity
uk: Кількість

en: File
uk: Файл

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Notes
uk: Примітки

en: Remove item
uk: Вилучити елемент

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Logo
uk: Логотип

en: Month
uk: Місяць

en: Income
uk: Надходження

en: Amount
uk: Величина

en: Tools
uk: Інструменти

en: City
uk: Місто

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Unit
uk: Одиниця

en: No.
uk: №

en: Balance
uk: Баланс

en: Street address
uk: Вулиця

en: Due date
uk: Термін виконання

en: Document
uk: Документ

en: Documents
uk: Документи

en: Remarks
uk: Примітки

en: Item name
uk: Назва пункту

en: Revenue
uk: Виручка

en: Seller
uk: Продавець

en: VAT
uk: ПДВ

en: Exchange rate
uk: Курс обміну

en: Document file
uk: Файл документа
