Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Totals
de: Insgesamt

en: Item
de: Element

en: Currency
de: Währung

en: Cost
de: Kosten

en: Quantity
de: Anzahl

en: File
de: Datei

en: None
de: Keine

en: Number
de: Zahl

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: Notes
de: Hinweise

en: Remove item
de: Eintrag entfernen

en: Add item
de: Eintrag hinzufügen

en: Month
de: Monat

en: Income
de: Einnamen

en: Amount
de: Betrag

en: Tools
de: Werkzeuge

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Unit
de: Einheit

en: Short description
de: Kurzbeschreibung

en: Tax rate
de: Steuersatz

en: No.
de: Nr.

en: Balance
de: Kontostand

en: Street address
de: Straße und Hausnummer

en: Due date
de: Fälligkeitsdatum

en: Document
de: Dokument

en: Documents
de: Dokumente

en: Remarks
de: Bemerkungen

en: Revenue
de: Umsatz

en: Seller
de: Verkäufer

en: VAT
de: MwSt.

en: Bank account number
de: Kontonummer

en: Exchange rate
de: Wechselkurs

en: Tax ID
de: Steuernummer

en: Accounting
de: Buchhaltung

en: Document ID
de: Dokument-ID

en: Occurrences
de: Vorkommen

en: Buyer
de: Käufer

en: Add document
de: Dokument hinzufügen

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
de: %type: @message in %function (Zeile %line in %file).

en: Document file
de: Dokumentdatei

en: Net price
de: Nettopreis

en: @plugin settings
de: Einstellungen für @plugin
