Polish accounting (1.0.0-beta4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Totals
fr: Totaux

en: Item
fr: Élément

en: Currency
fr: Devise

en: Cost
fr: Coût

en: Quantity
fr: Quantité

en: File
fr: Fichier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Country
fr: Pays

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Remove item
fr: Retirer l'élément

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Month
fr: Mois

en: Income
fr: Revenus

en: Amount
fr: Montant

en: Tools
fr: Outils

en: City
fr: Ville

en: Postal code
fr: Code postal

en: Unit
fr: Unité

en: No.
fr: Non.

en: Balance
fr: Solde

en: Street address
fr: Adresse

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Revenue
fr: Revenu

en: Seller
fr: Vendeur

en: VAT
fr: TVA

en: Exchange rate
fr: Taux de change

en: Tax ID
fr: N° de TVA intracommunautaire

en: Add document
fr: Ajouter un document

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fr: %type : @message dans %function (ligne %line de %file).

en: Document file
fr: Fichier document
