Polish accounting (1.0.0-beta4) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Totals
hi: कुल

en: Item
hi: वस्तु

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Cost
hi: लागत

en: Quantity
hi: मात्रा

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: Country
hi: देश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Month
hi: माह

en: Tools
hi: उपकरण

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hi: %type: @message in %function (लाइन %line का %file)।
