Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Totals
nl: Totalen

en: Currency
nl: Valuta

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: File
nl: Bestand

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Notes
nl: Notities

en: Remove item
nl: Item verwijderen

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Month
nl: Maand

en: Income
nl: Inkomsten

en: Amount
nl: Bedrag

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Unit
nl: Eenheid

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: No.
nl: Nee.

en: Balance
nl: Balans

en: Street address
nl: Adres

en: Due date
nl: Vervaldag

en: Documents
nl: Documenten

en: Revenue
nl: Inkomsten

en: Seller
nl: Verkoper

en: VAT
nl: BTW

en: Exchange rate
nl: Wisselkoers

en: Occurrences
nl: Herhalingen

en: Contractor
nl: Opdrachtnemer

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
nl: %type: @message in %function (regel %line van %file).

en: Document file
nl: Documentbestand
