Polish accounting (1.0.0-beta4) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: Currency
oc: Devisa

en: Cost
oc: Còst

en: Quantity
oc: Quantitat

en: File
oc: Fichièr

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: Country
oc: País

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Notes
oc: Nòtas

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Logo
oc: Lògo

en: Month
oc: Mes

en: Amount
oc: Montant

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Unit
oc: Unitat
