Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Totals
pt: Totais

en: Currency
pt: Moeda

en: Cost
pt: Custo

en: Quantity
pt: Quantidade

en: File
pt: Ficheiro

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Notes
pt: Anotações

en: Remove item
pt: Remover item

en: Add item
pt: Adicionar item

en: Logo
pt: Logótipo

en: Month
pt: Mês

en: Amount
pt: Quantia

en: Tools
pt: Ferramentas

en: City
pt: Município/Concelho

en: Postal code
pt: Código postal

en: Unit
pt: Unidade

en: Tax rate
pt: Taxa de imposto

en: No.
pt: Não.

en: Balance
pt: Saldo

en: Street address
pt: Morada

en: Document
pt: Documento

en: Documents
pt: Documentos

en: Item name
pt: Nome do item

en: Gross amount
pt: Montante bruto

en: VAT
pt: IVA

en: Exchange rate
pt: Taxa de câmbio

en: Accounting
pt: Contabilidade

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message em %function (linha %line de %file).
