Polish accounting (1.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Totals
sv: Totalt

en: Item
sv: Artikel

en: Currency
sv: Valuta

en: Cost
sv: Kostnad

en: Quantity
sv: Antal

en: File
sv: Fil

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: Country
sv: Land

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Add item
sv: Lägg till post

en: Logo
sv: Logotyp

en: Month
sv: Månad

en: Amount
sv: Belopp

en: Tools
sv: Verktyg

en: City
sv: Stad

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Unit
sv: Enhet

en: Tax rate
sv: Skattesats

en: Balance
sv: Saldo

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Due date
sv: Förfallodag

en: Document
sv: Dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: Revenue
sv: Inkomst

en: Seller
sv: Säljare

en: VAT
sv: Moms

en: Tax ID
sv: Org.nummer

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sv: %type: @message i %function (rad %line av %file).
