Poll (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (70 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: True
ar: صحيح

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Poll duration
ar: مدة استطلاع الرأي

en: Poll votes
ar: أصوات الاستبيان

en: Vote
ar: صوّت

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Other
ar: آخر

en: Choices
ar: الخيارات

en: 1 vote | @count votes
ar[0]: صوت واحد
ar[1]: لا أصوات
ar[2]: صوتان
ar[3]: @count أصوات
ar[4]: @count صوتا
ar[5]: @count صوت

en: Votes
ar: الأصوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Choice
ar: اختيار

en: Results
ar: النتائج

en: Poll settings
ar: إعدادات استطلاعات الرأي

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ar: تسمح لموقعك بجمع التصويتات حول موضوعات مختلفة على شكل أسئلة متعددة الاختيارات.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Poll
ar: استطلاع رأي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Total votes: @votes
ar: مجموع الأصوات : @votes

en: Most recent poll
ar: أحدث استطلاع رأي

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ar: يغلق استطلاع الرأي بعد هذه الفترة بشكل آلي.

en: Polls
ar: استطلاعات الرأي

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Poll winner
ar: الفائز في الاستبيان

en: The winning poll answer.
ar: الإجابة الفائزة في الاستبيان.

en: Poll winner votes
ar: أصوات الفائز في الاستبيان

en: The number of votes received by the winning poll answer.
ar: عدد الأصوات التي حصلت عليها الإجابة الفائزة في الاستبيان.

en: Poll winner percent
ar: النسبة المئوية من الأصوات التي حصل عليها الفائز

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
ar: النسبة المئوية للأصوات التي تلقتها الإجابة الفائزة في الاستبيان.

en: Creating a poll
ar: إنشاء استبيان

en: Viewing polls
ar: عرض الاستبيانات

en: Your vote was cancelled.
ar: تم إلغاء تصويتك.

en: Poll vote
ar: أصوات الاستبيان

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: The number of votes that have been cast on a poll.
ar: عدد الأصوات المسجلة لاستبيان.

en: The length of time the poll is set to run.
ar: الفترة التي يبقى فيها الاستبيان متاحاً للتصويت.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
