Poll (2.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (59 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Node ID
jv: ID Node

en: True
jv: Bener

en: View
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Question
jv: Pitakonan

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Published
jv: Dipacak

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Vote
jv: Pilih

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Other
jv: Liyané

en: Choices
jv: Pilihané

en: 1 vote | @count votes
jv[0]: 1 pilihan
jv[1]: @count pilihan

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Choice
jv: Pilihan

en: Results
jv: Kasilé

en: Poll settings
jv: Ngatur poling

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
jv: Ngidinaké situs Sampéyan kanggo ngumpulaké pilihan topik sing béda-béda nang form pitakonan pilihan gandha.

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: About
jv: Ngenani

en: Poll
jv: Poling

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Total votes: @votes
jv: Total pilihan: @votes

en: Most recent poll
jv: Poling pungkasan

en: After this period, the poll will be closed automatically.
jv: Sakwise wayah iki, poling arep ditutup otomatis.

en: Polls
jv: Poling

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Creating a poll
jv: Gawé poling

en: Viewing polls
jv: Nonton poling

en: Your vote was cancelled.
jv: Pilihan Sampéyan uwis dibatalaké.

en: Poll vote
jv: Milih poling

en: The number of votes that have been cast on a poll.
jv: Jumlah pemilih sing uwis milih poling.

en: The length of time the poll is set to run.
jv: Suwéné wektu kanggo njalanaké poling.

en: Asc
jv: Urut Maju
