Poll (2.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (50 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: View
ku: پیشاندان

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: n/a
ku: نییە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Question
ku: پرسیار

en: Active
ku: چالاکە

en: Page
ku: پەڕە

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Sticky at top of lists
ku: جێگیرکراو لە لووتکەی لیستە

en: Poll duration
ku: ماوه‌ی ڕاپرسی

en: Poll votes
ku: دەنگدانەکانی ڕاپرسی

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Other
ku: هیتر

en: Choices
ku: هەڵبژاردنەکان

en: 1 vote | @count votes
ku[0]: 1 دەنگدان
ku[1]: @count دەنگدان

en: Votes
ku: ده‌نگ

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Choice
ku: هه‌لبژاردن

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Poll settings
ku: ڕێکخستنی ڕاپرسی

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Total votes: @votes
ku: هه‌موو ده‌نگه‌کان :@votes

en: Most recent poll
ku: نوێترین ده‌نگدانه‌کان

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ku: دوای ئەم ماوەیە ڕاپرسی بەشێوەیەکی خۆکار دادەخرێت.

en: Polls
ku: ڕاپرسییەکان

en: Creating a poll
ku: درووستکردنی ڕاپرسییەک

en: Viewing polls
ku: پیشاندانی ڕاپرسییەکان

en: Your vote was cancelled.
ku: دەنگدانەکەت هەڵوەشێنرایەوە.

en: Poll vote
ku: دەنگی ڕاپرسی

en: The number of votes that have been cast on a poll.
ku: ژمارەی ئەو دەنگدانانەی کە لە ڕاپرسییەکدا تۆمارکراون.
