Poll (2.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (77 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: True
pl: Prawda

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: n/a
pl: n.d.

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Question
pl: Pytanie

en: Active
pl: Aktywne

en: Page
pl: Strona

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Poll duration
pl: Czas trwania ankiety

en: Poll votes
pl: Głosy w ankiecie

en: Vote
pl: Głosuj

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Desc
pl: Malejąco

en: Other
pl: Inne

en: Choices
pl: Wybory

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Votes
pl: Głosy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Choice
pl: Opcje

en: Results
pl: Wyniki

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: Voter
pl: Głosujący

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
pl: Służy do przeprowadzania głosowań za pomocą pytań wielokrotnego wyboru.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Language code
pl: Kod języka

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Created timestamp
pl: Znacznik czasu utworzenia

en: Uses
pl: Używa

en: Poll
pl: Ankieta

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Total votes: @votes
pl: Razem głosów: @votes

en: Most recent poll
pl: Najświeższa ankieta

en: After this period, the poll will be closed automatically.
pl: Czas, po jakim ankieta zostanie automatycznie zamknięta.

en: Polls
pl: Ankiety

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Poll winner
pl: Zwycięzca ankiety

en: The winning poll answer.
pl: Zwycięska odpowiedź w ankiecie.

en: Poll winner votes
pl: Ilość głosów na zwycięską odpowiedź

en: The number of votes received by the winning poll answer.
pl: Ilość głosów otrzymanych przez zwycięzcę ankiety.

en: Poll winner percent
pl: Zwycięska procentowa ilość głosów

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
pl: Procent głosów jakie oddano na zwycięską odpowiedź.

en: Creating a poll
pl: Tworzenie ankiety

en: Viewing polls
pl: Przeglądanie ankiet

en: Your vote was cancelled.
pl: Twój głos został anulowany.

en: Poll vote
pl: Głosy w ankiecie

en: Edit @label
pl: Edytuj @label

en: The number of votes that have been cast on a poll.
pl: Ilość głosów jakie oddano w ankiecie

en: The length of time the poll is set to run.
pl: Czas na jaki ustawiono zbieranie głosów w ankiecie.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Language (fr, en, ...)
pl: Język (fr, en, ..)

en: Modified timestamp
pl: Znacznik czasu modyfikacji

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: Node authored by (uid)
pl: Węzeł dodany przez (uid)

en: There are no settings yet.
pl: Nie ma jeszcze żadnych ustawień.
