Poll (2.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Node ID
ro: ID Nod

en: True
ro: Adevărat

en: View
ro: Afișează

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Poll duration
ro: Durata sondajului

en: Poll votes
ro: Voturi sondaj

en: Vote
ro: Votează

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Desc
ro: Descendent

en: Other
ro: Altele

en: Choices
ro: Alegeri

en: 1 vote | @count votes
ro[0]: 1 vot
ro[1]: @count voturi
ro[2]: @count de voturi

en: Votes
ro: Voturi

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Choice
ro: Opțiune

en: Results
ro: Rezultate

en: Poll settings
ro: Opţiuni sondaj

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ro: Permite sitului dumneavoastră să captureze voturi pentru diferite topici, sub forma unor întrebări cu răspunsuri multiple.

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Uses
ro: Folosește

en: Poll
ro: Sondaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Total votes: @votes
ro: Total voturi: @votes

en: Most recent poll
ro: Cel mai recent sondaj

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ro: După această perioadă, sondajul va fi automat închis.

en: Polls
ro: Sondaje

en: Delete items
ro: Șterge elemente

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Poll vote
ro: Vot sondaj

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Language (fr, en, ...)
ro: Limba (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: Node authored by (uid)
ro: Nod autorizat de (uid)
