Poll (2.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (39 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: Vote
ug: بېلەت تاشلاش

en: ,
ug: ،

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Other
ug: باشقا

en: Choices
ug: تاللاشلار

en: Sort by
ug: تىزىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Choice
ug: تاللاش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Poll settings
ug: سايلام تەڭشىگى

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ug: بېكەت كۆپ تاللاش سۇئاللىرى شەكلىدە ئوخشاش بولمىغان تېمىلارنىڭ راي سىناش نەتىجىسىگە ئېرىشەلەيدۇ.

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: Poll
ug: سايلام

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Polls
ug: سايلاملار

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Creating a poll
ug: سايلام تېمىسى قۇرۇش

en: Viewing polls
ug: سايلام ئەھۋالىنى كۆرۈش

en: Poll vote
ug: بېلەت تاشلاش
