Poll (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (81 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: True
uk: Істина

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Poll duration
uk: Тривалість опитування

en: Choice ID
uk: ID вибору

en: Poll votes
uk: Голоси опитування

en: Vote
uk: Голосувати

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Desc
uk: Спад

en: Other
uk: Інше

en: N
uk: Н

en: Choices
uk: Варіанти

en: 1 vote | @count votes
uk[0]: @count голос
uk[1]: @count голоса
uk[2]: @count голосів

en: Votes
uk: Голоси

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Choice
uk: Вибір

en: Results
uk: Результати

en: Poll settings
uk: Налаштування опитування

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
uk: Дозволяє проводити на сайті опитування на різні теми у вигляді запитання із кількома варіантами відповідей.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language code
uk: Код мови

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Total votes
uk: Всього голосів

en: About
uk: Про модуль

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Uses
uk: Використання

en: Poll
uk: Опитування

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Total votes: @votes
uk: Загальна кількість голосів: @votes

en: Most recent poll
uk: Останнє опитування

en: After this period, the poll will be closed automatically.
uk: Після зазначеного часу опитування буде автоматично закрите.

en: Polls
uk: Опитування

en: Your vote has been recorded.
uk: Ваш голос було зараховано.

en: Delete items
uk: Видалити елементи

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Poll winner
uk: Переможець опитування

en: The winning poll answer.
uk: Відповідь, що перемогла в опитуванні.

en: Poll winner votes
uk: Голоси переможця опитування

en: The number of votes received by the winning poll answer.
uk: Кількість голосів отриманих відповіддю, що перемогла в опитуванні.

en: Poll winner percent
uk: Відсоток переможця опитування

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
uk: Відсоток голосів отриманих відповіддю, що перемогла в опитуванні.

en: Creating a poll
uk: Створення опитування

en: Viewing polls
uk: Перегляд опитувань

en: Your vote was cancelled.
uk: Ваш голос скасовано.

en: Poll vote
uk: Голос опитування

en: Edit @label
uk: Редагувати @label

en: The number of votes that have been cast on a poll.
uk: Кількість голосів, відданих під час опитування.

en: The length of time the poll is set to run.
uk: Проміжок часу, який триває опитування.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Language (fr, en, ...)
uk: Мова (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
uk: Час зміни

en: Lists (Views)
uk: Списки (Види)

en: Node authored by (uid)
uk: Матеріал(ноду) створено (uid)
