Poll (2.0.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (37 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: True
mr: सत्य

en: View
mr: बघा

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Poll duration
mr: मतचाचणीचा कालावधी

en: Vote
mr: मत

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: 1 vote | @count votes
mr[0]: 1 vote
mr[1]: @count मत

en: Votes
mr: मते

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Choice
mr: पर्याय

en: Results
mr: निकाल

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Poll
mr: कौल

en: Most recent poll
mr: नवे कौल

en: After this period, the poll will be closed automatically.
mr: या कालावधीनंतर मतचाचणी आपोआप बंद होईल.

en: Polls
mr: मतचाचण्या

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)
