Poll (from core) (8.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (23 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Author
fil: May akda

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: View
fil: Tingnan

en: n/a
fil: hindi naaangkop

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Page
fil: Pahina

en: Poll duration
fil: Tagal ng botohan

en: Unlimited
fil: Walang hangganan

en: 1 vote | @count votes
fil[0]: 1 boto
fil[1]: @count boto

en: ‹ previous
fil: ‹ nakaraan

en: next ›
fil: susunod ›

en: Choice
fil: Pagpipilian

en: « first
fil: « una

en: last »
fil: huli »

en: Poll
fil: Botohan

en: Polls
fil: Mga botohan
