Poll (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Yes
da: Ja

en: Edit
da: Redigér

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: View results
da: Vis resultater

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Active
da: Aktiv

en: Poll duration
da: Varighed

en: Poll votes
da: Stemmer

en: Vote
da: Stem

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Other
da: Anden

en: Choices
da: Valgmuligheder

en: 1 vote | @count votes
da[0]: 1 stemme
da[1]: @count stemmer

en: Votes
da: Stemmer

en: Choice
da: Valgmulighed

en: Results
da: Resultater

en: Poll settings
da: Indstillinger for afstemning

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
da: Opret afstemninger om forskellige emner.

en: Language code
da: Sprogkode

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Poll
da: Afstemning

en: Most recent poll
da: Seneste afstemning

en: After this period, the poll will be closed automatically.
da: Efter denne periode lukkes afstemningen automatisk.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
da: Du havde ikke markeret en valgmulighed, så din stemme blev ikke registreret.

en: Polls
da: Afstemninger

en: Delete items
da: Slet elementer

en: Poll winner
da: Vinder

en: The winning poll answer.
da: Det vindende afstemningssvar.

en: Poll winner votes
da: Vinderstemmer

en: The number of votes received by the winning poll answer.
da: Antallet af stemmer på det vindende afstemningssvar.

en: Poll winner percent
da: Vinderprocent

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
da: Procentdelen af stemmer modtaget af det vindende afstemningssvar.

en: Creating a poll
da: Opret en afstemning

en: Viewing polls
da: Vis afstemninger

en: Your vote was cancelled.
da: Din stemme blev annulleret.

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: The number of votes that have been cast on a poll.
da: Antallet af stemmer der er blevet afgivet i en afstemning.

en: The length of time the poll is set to run.
da: Hvor lang tid afstemningen løber.

en: Lists (Views)
da: Lister (Views)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette alle elementer fra feedet %feed?
