Poll (8.x-1.5) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Author
he: מחבר/ת

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: True
he: אמת

en: View
he: צפיה

en: Teaser
he: תקציר

en: n/a
he: -ללא-

en: Created
he: נוצר

en: Question
he: שאלה

en: Active
he: פעיל

en: Page
he: דף

en: Poll duration
he: משך סקר

en: Vote
he: הצבע

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Desc
he: יורד

en: Other
he: אחר

en: Choices
he: אפשרויות בחירה

en: 1 vote | @count votes
he[0]: הצבעה אחת
he[1]: @count הצבעות

en: Votes
he: הצבעות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Choice
he: בחירה

en: Results
he: תוצאות

en: Poll settings
he: הגדרות סקר

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
he: מאפשר לאתר להציג סקרים בנושאים שונים בצורה של שאלות רב-ברירה.

en: Apply
he: החל

en: Language code
he: קוד השפה

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Uses
he: שימושים

en: Poll
he: סקר

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Total votes: @votes
he: סך הצבעות: @votes

en: Most recent poll
he: סקר אחרון

en: After this period, the poll will be closed automatically.
he: לאחר תקופה זו, הסקר ייסגר אוטומטית.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
he: ההצבעה שלך לא נקלטה מפני שלא בחרת אף אחת מהאפשרויות.

en: Polls
he: סקרים

en: Delete items
he: מחיקת פריטים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Creating a poll
he: יצירת סקר

en: Viewing polls
he: צפייה בסקרים

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את כל הפריטים מההזנה %feed?
