Poll (8.x-1.5) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: True
kn: ನಿಜ

en: View
kn: ನೋಡು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Poll duration
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆಯ ಅವಧಿ

en: Vote
kn: ಮತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Choices
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Poll
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆ

en: Most recent poll
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಸಮೀಕ್ಷೆ

en: After this period, the poll will be closed automatically.
kn: ಈ ಅವಧಿಯ ನಂತರ ಸಮೀಕ್ಷೆಯನ್ನು ತಾನಾಗಿಯೇ ಮುಚ್ಚಲಾಗುವುದು

en: Polls
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆಗಳು
