Poll private (1.0.0) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Email
mr: ईमेल

en: Active
mr: सक्रिय
