Poool (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Settings
pt: Definições

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Custom
pt: Personalizado

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Mode
pt: Modo

en: Role
pt: Grupo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Excerpt
pt: Excerto

en: Debug
pt: Depuração

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Free
pt: Grátis

en: Registration
pt: Inscrição

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades
